IBM Türkiye Teknik Gezisi İzlenimleri

Biraz geçte olsa bu yazımda 3 Şubat Tarihinde TBD Genç İstanbul Topluluğu katkılarıyla düzenlenmiş olan IBM Türkiye Teknik Gezisi’nden bahsetmek istiyorum. Gezinin yapılacağı günün sabahı İstanbul’da hatırı sayılır bir hava (geçenlerde yağan kar) olduğu için katılım seviyesi az olsada (fakat gayet istekli bir katılımcı kitlesi vardı) yinede ben bunun günün iyi ve güzel geçmesine etki etmediğini düşünüyorum.

IBM

Sunumlara geçmeden önce IBM tarafından, çay ve kahve içip günün soğuğunu sohbetlerimizle kıracağımız bir alan hazırlanmış. Arkadaşlarımız arasında kısa bir tanışma ve fikir paylaşımından sonra sunumlara geçildi. TBD adına Sn. Cahit Cengizhan (TBD Genç İstanbul Koordinatörü), TBD Genç adına Bilal Dadanlar (TBD Genç İstanbul Teknik Projeler Koordinatörü) ve IBM adına Sn. Engin Bey tanıtıcı sunumlarını yaptılar.

Verilen ufak aranın ardından Sn. Ela Tuntaş (IBM Türkiye İnsan Kaynakları Kişisel Gelişim Sorumlusu) tarafından IBM’de Kariyer başlıklı konuşma gerçekleştirildi. Bu sunum içerisinde “IBM’de çalışmak, IBMci olmak (the IBMer) ve IBM’in değerleri” konularının üzerinde duruldu.

Saatler öğle vaktini gösterdiğinde yine IBM tarafından ikram edilen öğle yemeğinde bir araya geldik. Bu aranın ardından Sn. Jale Akyel (IBM Türkiye Üniversite İlişkileri Lideri) Smarter Planet Vizyonu’ndan ve üniversitelere verdikleri destek ile onlarla birlikte gerçekleştirdikleri organizasyonlardan bahsetti.

Daha sonra Sn. Suat Kızıltaş (IBM Türkiye Teknoloji Lideri) “Innovation” temalı bir sunum yaptı. Özellikle bu sunumdan çıkarılacak bilgilerin inovasyon üzerine yoğunlaşacak olan kişiler için önemli olduğunu düşünüyorum.

Bu sunumunda tamamlanmasının ardından programın sonunda bu günü ölümsüzleştirmek için hep beraber hatıra fotoğrafı çektirdik.

Bu günün hazırlanması ve sorunsuz tamamlanmasında emeği geçen herkese -özellikle Burcu ve Bilal’e- tüm arkadaşlarım adına teşekkürü bir borç bilirim.

Günün fotoğraflarını aşağıda bulabilirsiniz. (Güncellenecektir.)

Bir sonraki organizasyonda görüşmek üzere…

http://www.flickr.com/apps/slideshow/show.swf?v=71649

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s